Ballerup Rideklub

Championats point Pony Spring 2019

Championats Point Pony spring 2019 Opdateret: 3/12
1 Alma Schøler Jakobsen / Bryggergårdens Fyrst Atlantis aka “Allan” (kat. 2) 53 Point
2 Laura Søgren Gade / Sheila (kat. 1) 45 Point
3 Frederikke Skov Nielsen / Nygaards Quando (kat. 1) 11 Point
4 Filippas Ørnfeldt Bertelsen / Big Time Buster (kat. 3) 9 Point
5 Laura Søgren Gade / Lady (kat. 1) 8 Point
6 Linea Hansen Høst / Bella(kat. 1) 7 Point
7 Esther Jellesmark / Majse (kat. 2) 5 Point
7 Astrid Sloth-Brodersen / Flynn (kat. 1) 5 Point
9 Alberte Fuchs Rasmussen / Le Easy W (kat. 1) 1 Point
9 Lea Munk-Poulsen / Iris (kat. 2) 1 Point
9 Alberte Fuchs Rasmussen / Østergårds Ricco (kat. 1) 1 Point
Sarah Mansa Hansen / Armani (kat. 2) 59 Point Udgået pga. flytning
Laura Søgren Gade/Sheila (kat. 1)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
01.12.2018 SOL d-klasse LC (80) B0 2
05.01.2019 HSK d-klasse LC (80) B0 2
02.02.2019 KRK d-klasse LC (80) B0 2
10.02.2019 HSK d-klasse LC (80) B0 2
22.03.2019 BAL d-klasse LC (80) B0 2
31.03.2019 RIC d-klasse LC (80) B0 2
19.04.2019 HGRK d-klasse LD (70) B0 1
19.04.2019 HGRK d-klasse LC (80) B0 2
03.05.2019 BAL d-klasse LC (80) B0 2
04.05.2019 BAL c-klasse LB** (90) 4. plads 18
26.05.2019 BAL e-klasse LC (80) 2. plads 10
I alt 45
Laura Søgren Gade/ Lady (kat. 1)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
04.08.2019 SRK d-klasse LD (70) B0 1
04.08.2019 SRK d-klasse LD (70) B0 1
25.08.2019 BAL d-klasse LD (70) B0 1
04.10.2019 BAL d-klasse LC (80) B0 2
04.10.2019 BAL d-klasse LB (90) B0 3
I alt 8
Esther Jellesmark / Majse (kat. 2)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
22.03.2019 BAL d-klasse LD (60) B0 1
23.03.2019 BAL d-klasse LD (60) B0 1
04.05.2019 BAL d-klasse LD (60) B0 1
04.05.2019 BAL d-klasse LC (70) B0 2
I alt 5
Alma Schøler Jakobsen / Bryggergårdens Fyrst Atlantis aka Allan (kat. 2)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
22.03.2019 BAL d-klasse LD (60) B0 1
22.03.2019 BAL d-klasse LC (70) B0 2
23.03.2019 BAL d-klasse LD (60) B0 1
03.05.2019 BAL d-klasse LD (60) B0 1
12.05.2019 HJOR e-klasse LD (60) 1. plads 6
15.06.2019 EDAL d-klasse LC (70) B0 2
15.06.2019 EDAL d-klasse LC (70) B0 2
25.08.2019 BAL d-klasse LC (70) 1. plads 12
21.09.2019 DSP e-klasse LA (90) 1. plads 24
04.10.2019 BAL d-klasse LC (70) B0 2
I alt 53
Alberte Fuchs Rasmussen / Le Easy W (kat. 1)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
23.03.2019 BAL d-klasse LE (60) B0 1
I alt 1
Frederikke Skov Nielsen / Nygaards Quando (kat. 1)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
03.05.2019 BAL d-klasse LE (60) B0 1
03.05.2019 BAL d-klasse LE (60) B0 1
04.05.2019 BAL d-klasse LE (60) B0 1
26.05.2019 BAL e-klasse LD (70) 1. plads 6
04.10.2019 BAL d-klasse LE (60) B0 1
04.10.2019 BAL d-klasse LD (70) B0 1
I alt 11
Sarah Mansa Hansen / Armani (kat. 2)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
02.06.2019 HIRK d-klasse LG (30) B0 1
08.06.2019 IRK d-klasse LE (50) B0 1
08.06.2019 IRK d-klasse LE (50) B0 1
15.06.2019 EDAL d-klasse LD (60) B0 1
15.06.2019 EDAL d-klasse LC (70) B0 2
22.06.2019 NSR c-klasse LC (70) B0 4
12.07.2019 HGRK d-klasse LB (80) B0 3
03.08.2019 LØSR d-klasse LB (80) B0 3
03.08.2019 LØSR d-klasse LB (80) B0 3
25.08.2019 BAL d-klasse LB* (75) 1. plads 18
25.08.2019 BAL d-klasse LB** (80) 2. plads 15
06.09.2019 SHD d-klasse LC (70) B0 2
06.09.2019 SHD d-klasse LC (70) B0 2
08.09.2019 SHD d-klasse LB (80) B0 3
I alt 59
Lea Munk-Poulsen / Iris (kat. 2)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
25.08.2019 BAL d-klasse LF (30) B0 1
04.10.2019 BAL d-klasse LD (60) B0 1
I alt 2
Alberte Fuchs Rasmussen / Østergårds Ricco (kat. 1)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
04.10.2019 BAL d-klasse LE (60) B0 1
I alt 1
Linea Hansen Høst / Bella (kat. 1)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
04.10.2019 BAL d-klasse LE (60) B0 1
04.10.2019 BAL d-klasse LD (70) B0 1
10.11.2019 BAL e-klasse LE (60) 2. plads 5
I alt 7
Astrid Sloth-Brodersen / Flynn (kat. 1)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
04.10.2019 BAL d-klasse LE (60) B0 1
10.11.2019 BAL e-klasse LD (70) 3. plads 4
I alt 5
Filippas Ørnfeldt Bertelsen / Big Time Buster (kat. 3)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
16.11.2019 SLR d-klasse LC B0 2
16.11.2019 SLR d-klasse LC B0 2
24.11.2019 SIV d-klasse LC B0 2
24.11.2019 SIV d-klasse LB2 B0 3
I alt 9