Ballerup Rideklub

Championats point Pony Spring 2020

Championats Point Pony spring 2020 Opdateret: 18/10
1 Filippas Ørnfeldt Bertelsen / Big Time Buster (kat. 3) 285 point
2 Laura Søgren Gade / Woods Lady (kat. 1) 169 point
3 Linea Hansen Høst / Bella (kat. 1) 96 point
4 Alma Schøler Jakobsen / Bryggergårdens Fyrst Atlantis aka “Allan” (kat. 2) 23 point
5 Frederikke Skov Nielsen / Nygaards Quando (kat. 1) 21 point
6 Astrid Sloth-Brodersen / Flynn (kat. 1) 6 point
7 Eva Nørding Christensen / Bryggergårdens Fyrst Atlantis aka Allan (kat. 2) 3 point
8 Esther Jellesmark / Melarno Lau (kat. 1) 2 point
Celina Stender Hansen /Check-in-Lykkebo (kat 1) 2 point
Esther Jellesmark / Majse (kat. 2) 2 point
Laura Søgren Gade/ Woods Lady (kat. 1)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
14.12.2019 HSK c-klasse LB1* 2. plads 30
12.06.2020 BAL d-klasse LB1 B0 3
04.07.2020 SLR c-klasse LA2 3. plads 32
15.07.2020 KTR c-klasse LA* 2. plads 40
29.08.2020 SLE c-klasse LA2** 3. plads 32
17.10.2020 BAL c-klasse LA1* 3. plads 32
I alt 169
Esther Jellesmark / Majse (kat. 2)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
17.01.2020 BAL d-klasse LC B0 2
I alt 2
Alma Schøler Jakobsen / Bryggergårdens Fyrst Atlantis aka Allan (kat. 2)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
08.12.2019 TSR d-klasse LB1* 1. plads 18
18.01.2020 BAL d-klasse LB B0 3
14.06.2020 BAL d-klasse LC B0 2
I alt 23
Filippas Ørnfeldt Bertelsen / Big Time Buster (kat. 3)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
27.12.19 HGS d-klasse LB2** B0 3
27.12.19 HGS d-klasse LB2** B0 3
04.01.2020 HSK d-klasse LB2** B0 3
17.01.2020 BAL d-klasse LB B0 3
17.01.2020 BAL d-klasse LB B0 3
18.01.2020 BAL c-klasse LB2** 1. plads 36
16.02.2020 HSK c-klasse LB** 2. plads 30
14.06.2020 BAL c-klasse LB2** 1. plads 36
12.06.2020 EGE c-klasse LB1* 4. plads 18
08.08.2020 HSK c-klasse LB1* 2. plads 30
22.08.2020 NSR c-klasse LB2** 1. plads 36
17.10.2020 BAL c-klasse LB1* 1. plads 36
17.10.2020 BAL c-klasse LA1* 1.plads 48
I alt 285
Frederikke Skov Nielsen / Nygaards Quando (kat. 1)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
17.01.2020 BAL d-klasse LE B0 1
14.06.2020 BAL d-klasse LC B0 2
14.06.2020 BAL c-klasse LB1* 4. plads 18
I alt 21
Astrid Sloth-Brodersen / Flynn (kat. 1)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
17.01.2020 BAL d-klasse LE B0 1
18.01.2021 BAL d-klasse LD B0 1
18.01.2022 BAL d-klasse LD B0 1
12.06.2020 BAL d-klasse LD B0 1
12.06.2020 BAL d-klasse LD B0 1
17.07.2020 BAL d-klasse LD B0 1
I alt 6
Linea Hansen Høst / Bella (kat. 1)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
14.06.2020 BAL d-klasse LC B0 2
11.07.2020 EGE d-klasse LC B0 2
02.08.2020 GLK d-klasse LC B0 2
15.08.2020 KTR c-klasse LB2** 1. plads 36
17.10.2020 BAL c-klasse LB1* 2. plads 30
17.10.2020 BAL c-klasse LA1* 4. plads 24
I alt 96
Eva Nørding Christensen / Bryggergårdens Fyrst Atlantis aka Allan (kat. 1)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
12.06.2020 BAL d-klasse LD B0 1
16.10.2020 BAL d-klasse LD B0 1
16.10.2020 BAL d-klasse LC B0 1
I alt 3
Esther Jellesmark / Melarno Lau (kat. 1)
Dato klub klassens niveau klasse placering point
17.07.2020 BAL d-klasse LE B0 1
16.10.2020 BAL d-klasse LD B0 1
I alt 2
Celina Stender Hansen /Check-in-Lykkebo (kat 1)
16.10.2020 BAL d-klasse LE B0 1
16.10.2020 BAL d-klasse LD B0 1
2